MEDEDEELINGEN.



Wij ontvingen nog een programma van een tentoonstelling van bijen, die 29 Aug. a.s. gehouden zal worden te Hoogeveen ter gelegenheid van de groote tentoonstelling vanwege het Genootschap ter bevordering van den Landbouw in Drenthe.
De tijd van aangifte, op 8 Aug. gesteld, is sedert verstreken, om inlichtingen zal men zich nog kunnen wenden tot mr. J.T. LINTHORST HOMAN, Secretaris van het Hoofdbestuur, te Assen
Tot het bezoeken van deze tentoonstelling, in deze ook voor de bijenteelt belangrijke omgeving, wekken wij gaarne op. Het programma bevat een 8-tal vragen — bovenaan staat de Gravenhorster boogkorf, daarentegen worden voor kasten een tweetal prijzen uitgeloofd, in 't geheel een twaalftal.

-----------


Wij hadden gelegenheid om in dit nummer eenige mededeelingen te plaatsen over de bijenmarkt te Veenendaal en verwijzen nog gaarne naar een aardige schildering daarvan, die voorkomt in den 1sten jaargang van het „Maandschrift.”
Is de bijenmarkt te Veenendaal algemeen bekend, dit is minder 't geval met die te Renswoude, welke waarschijnlijk een meer plaatselijk karakter heeft. Ze werd dit jaar op 8 en 9 Juli gehouden, jaarlijks worden er een duizend korven aangevoerd. Deze mededeeling mochten wij van welwillende zijde ontvangen, de Redactie houdt zich voor berichten ter aanvulling aanbevolen.

---------


Naar aanleiding van het in het vorig nummer geplaatste verslag der Afdeeling Gelderland-Overijssel vernamen wij nog, dat de lezing door den heer H.A. BEIL te Borculo gehouden, toch tengevolge had, dat een drietal personen de bijenteelt gingen beoefenen. Daarbij wordt ook gebruik gemaakt van een zelf vervaardigde kast (lossen bouw), met broed en honingruimte, die best voldoet.

----------


Maaskant (N. -B. ) De groote warmte in de eerste helft van Juli — op den 15en dag, steeg de thermometer tot zelfs 90 °F. - was bepaald gunstig voor de honingdracht op witte klaver. Flinke volken hebben dit jaar in het klaverseizoen dan ook pl.m. 20 pond honing verzameld. Wegens het laat zwermen werd niet meer dan één zwerm per opzetter afgezet.
„Meiziekte” kwam dit jaar opvallend weinig voor. Einde Juli zijn alle vreemde en sommige Maaskantsche ijmkers met hunne volken naar de boekweitvelden der Meijerij vertrokken.