VARIA.


Ik overwinterde 2 moerbewaarders in een Twentekorf met tusschenschot. Geregeld bezochten de bijen met vliegweer over en weer elkander in den korf. 'k Was dan ook zeer bevreesd dat een der koninginnen gesneuveld was. Bij onderzoek bleek mij nu het tegendeel.
Dit leert mij weer dat met eenige voorzichtigheid de methode van Kelting, in 't Maandschrift van '10 beschreven, (zwakke volken op sterker geplaatst met rooster er tusschen om de eerste ook te versterken), best toe te passen is, waar ik eerst aan twijfelde.
J.R. te Veldhuis.
-------

De Heerlensche IJmkersbond hield op 3 Maart eene vergadering, waaraan 48 leden deelnamen.
De voorz. deelde o.a. mede, dat vanwege het bestuur der Federatie was voorgesteld dat er 20 lessen zullen worden gegeven wanneer er een cursus voor bijenteelt tot stand komt. Deze cursus zal gegeven worden wanneer er zich 12 man aanmelden. Het hoofdbestuur geeft per les f 1, of een geheelen subsidie van f 20, de deelnemers moeten ook f 20 bijdragen, en de Federatie geeft de vergoeding van de reiskosten voor den leeraar.
Voor het bouwen eener zemerij zou een inrichting noodig zijn die f 16000 kost, dus geen klein bedrag.
Door de Federatie zullen opnieuw 2 personen worden benoemd, om den honing, voor het depót bestemd, te onderzoeken. Wie bijen wil verkoopen moet zijn adres aan den secr. opgeven met opgave van het aantal dat hij wenscht van de hand te doen.
Medegenomen ter vergadering van de Federatie te Sittard werd door den heer Vrusch (voorzitter) een houten klos met bijbehoorend deksel en daarbij passend voederglas om als model te dienen voor het vlechten van korven van boven met platten kop en spongat door den secretaris der afd. besteld, hetgeen veel belangstelling trok. De houten ronde klos heeft een geheele doorsnede van 14 c.M. De ronde spongatdoorsnede bedraagt 8 c.M., terwijl de overstekende rand 3 c.M. is. In 't midden van dezen rand zijn op afstanden van 1 c.M. van elkander gaatjes geboord voor het doorhalen van het riet bij het vlechten van korven.
De klos heeft een dikte van 3 c.M., de buitenrand is gegleufd en heeft den vorm van een velg, dienende voor het inleggen van den bovensten strooband.