Beknopt verslag der Hoofdbestuursvergadering van
Dinsdag 6 September 1921 des namiddags 3 uur
in het Bijenhuis te Wageningen.


Aanwezig de voorzitter, de h.h. van Giersbergen, Joustra, de Visser en Mej. Sanders. De heer Woestenberg zond bericht van verhindering.

Op voorstel van den heer de Visser wordt besloten, dat Afd. Handel zal inzenden op te tentoonstelling te Middelburg. De secretaris deelt mede dat hij de localiteit die men de afd. Handel wil geven op de tentoonstelling en plantenkeuring te Wageningen ongeschikt acht. Het H.B. besluit niet in te zenden, dan alleen als men betere localiteiten beschikbaar stelt.

Op een aanvrage van de afd. Bennekom om subsidie voor een te houden vlechtcursus wordt afwijzend beschikt, omdat de geldmiddelen der Vereeniging het niet toelaten. Zeer uitvoerige besprekingen worden er gewijd aan het maandblad. Voorzitter deelt mede, dat waar het voorstel om een bijslag van 30 ct. per lid over 1921 is verworpen de geldmiddelen der Vereeniging niet toelaten met de uitgifte van het maandblad door te gaan. Hij betreurt het dat juist het maandblad er de dupe van wordt. Wij moeten zeer zuinig zijn om aan het einde van het jaar geen al te groot tekort te hebben.

De heer Joustra zou gaarne zien dat het maandblad kon blijven en zou wenschen dat het geld er voor geleend werd. Voorzitter zegt dat wij dan ook moeten weten hoe wij het later terug kunnen geven.
Besloten wordt het Septembernummer nog te laten verschijnen en wel met 24 pagina's als laatste nummer van dit jaar. Aangezien de heer Joustra gaarne de nieuwe Statuten in dat maandblad zag opgenomen zal het met het oog op de spoedig te houden vergadering van de Statutencommissie eenige dagen later verschijnen. Over de aangehouden punten van de Agenda der Alg. Verg. zal per referendum worden gestemd.

De Secretaris W.A. van OS.