Honingoogst te Boekeloo gedurende 10 jaar.



Het resultaat van een 10-jarige controle te Boekeloo geeft mij aanleiding tot de volgende opmerkingen:
1e. één jaar (1917) was buitengewoon goed met een opbrengt van 58 K.G. honing;
2e. Juni en Juli zijn blijkbaar de beste maanden en van deze 2 staat Juli bovenaan (een gemiddelde opbrengst heeft m.i. geen reëele waarde, want als het 18° vriest en de gemiddelde temperatuur is 3°, dan bibbert men toch van de koude).
Plaatselijk zullen er verschillen kunnen zijn; maar in een jaar met veel regen en guur weer is het algemeen slecht.
Bij gunstig weer zag ik in Mei na de dracht op kersen en appels reeds honig slingeren, Nijmegen geeft vele jaren een rijken oogst van de linde, de lage kleipolders gaven in 1921 een rijke oogst enz.

Het eenige wat de opbrengst aan honig kan verhoogen is verbetering van de bijenweide. Iedere afdeeling heeft wel een lid, dat invloed kan uitoefenen bij aanplantingen van plantsoen door de gemeente. Iedere nieuwe bijenboom, ieder heesterboschje met bijenstruiken kunnen vele jaren een rijke honigbron vormen. Het planten van eene lindeboom kost evenveel als iedere andere boom; maar de 1e heeft als bijenplant voor den imker de voorkeur.
v.R.