Het Bijenhuis te Wageningen.


Hebt ge u al eens een voorstelling gemaakt van ons eigen gebouw, als u uwe brieven richtte aan „Het Bijenhuis"?
Op de volgende bladzijde ziet ge ons Vereenigingsgebouw, tenminste de voorgevel ervan.
Doordat de weg ervoor verbeterd wordt, was het niet mogelijk om den voortuin er tevens bij op te nemen, evenmin de schuur, welke nog even ter rechterzijde te zien is.


Het geheele linkergedeelte is verhuurd, de beide rechterramen geven u weer dat gedeelte, wat in gebruik is bij de Vereeniging. Het rechter onderste raam is het raam van het kantoor der Vereeniging, waar onze ijverige Directeur zijn zetel heeft.

Daarboven ziet men het raam van de kamer, waar het Dagelijks- en Hoofdbestuur meermalen hare vergaderingen houdt en de Heer L.J. van Rhijn, onze alom bekende bibliothecaris, de paketten boeken klaarmaakt voor de leesgrage imkeressen en imkers.
Op den zolder bevindt zich de bergplaats voor de imkersbenoodigdheden en de Bibliotheek.

Vóór het huis staan twee statige boomen (op de foto nog even te zien).
De ingang van het kantoor is helaas op de foto niet te zien, daar deze ter rechterzijde van het huis is.
Wie goede oogen heeft kan nog op den muur van het huis het woord „kantoor" lezen.

Boven de balcondeuren leest men den naam van het huis, n.l. Over-engh.

Het Bijenhuis staat aan den Grintweg te Wageningen en wie eens in de gelegenheid is, moet niet verzuimen zijn eigen gebouw te gaan bezichtigen. Hij zal steeds welwillend worden ontvangen door den Directeur of het personeel.
Red.