Afdeelingsberichten.


AFDEELING KERKRADE

hield op Zondag 13 Maart 1932, om 11 uur vm. een Ledenvergadering in het lokaal van dhr. Grouls alhier.
Omstreeks 11½ uur, opent de voorzitter dhr. W.J. Hassert, de vergadering met den Christelijken groet, en heette alle hartelijk welkom, en gaf het woord aan den Secretaris dhr. J. Bischops die de notulen der vorige verg. voorlas, die ongewijzigd werden goedgekeurd. De verg. was door 16 leden bezocht, eenige met kennisgeving verhinderd.

Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede dat ons oudste lid, der afd. wijlen dhr. H. Heuschen, op 5-2-'32 is overleden en de begrafenis door eenige leden werd bijgewoond.

Mededeeling werd gedaan, dat door de Regeering p. opzetter 10 KG. suiker wordt beschikbaar gesteld, voor den prijs van 9½ cts. p. KG. (afdeelingsverkoop 11 cts. p. KG.)
Er werden 150 KG. suiker door de leden besteld. Afgev. Algemeene Verg. Utrecht. Besloten werd geen afgevaardigde naar de Algemeene Verg. te sturen.
Besloten werd dit jaar weer met de bijen naar de Belgische heide te reizen, te M. a/d Maas. Het Bestuur zal de noodige maatregelen treffen, voor vervoer en plaatsing.
De voorzitter deelt mede, dat ook niet-leden, de heide-reis kunnen meemaken, maar betalen fl. 2,— in de vereenigingskas, plus het verschuldige p. opzetter.

Voorstel v/h. Bestuur, om een verloting te houden van Imkersartikelen, werden eenige opmerkingen gemaakt. De voorzitter deelt mede, dat o.a. zal worden verloot, Separators, Reisramen Kunstraat, handschoenen enz..
In verband met vorenstaande verloting, stelden eenige leden voor, een eenheidskast in de afdeeling in te voeren.
Aangezien het voorstel in te voeren nieuwe kast, gunstiger bleek werd het voorstel in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen.

Besloten werd p. lid ter vergadering aanwezig, een bedrag van fl. 5,- uit de vereenigingskas te geven.
De kasten zullen in 't depot arriveeren, en zullen vooreerst geschilderd aan de leden worden bezorgd, leder lid zal dus fl. 4,- bij een kast moeten voegen, die bij verrekening einde 't jaar zijn eigendom zal worden.
Aan de Firma H.J. Rijken te Boekel, werd opdracht gegeven 16 bijenkasten voor de afdeeling te leveren, de voorzitter kan hierbij nog opgemerken dat de bijenkasten van de firma H.J. Rijken, voor het vervoer met de nieuwe afsluiting eene mooie verbetering is, geringer van den bijentransport en zijn het laagste in prijs.

Van een rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Niets meer aan de"orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze.
Namens het Bestuur,
J. BISCHOPS, Secretaris.

AFD. LEEUWARDEN EN OMSTR.
Op de ledenvergadering 9 April jl. gehouden, is besloten om op Zaterdag 20 Augustus e.k. gezamenlijk met een autobus een tocht langs de standen der deelnemers te maken op de heide. Het nuttige wordt aan het aangename en leerzame gebonden.
De deelname aan Imkersdagen schijnen in dezen de saamhoorigheid zoodanig te verbeteren dat staande de vergadering zich reeds 16 deelnamers opgaven.
Er zijn dus nog enkele plaatsen over, waarvoor men zich vóór 20 Mei a.s. kan opgeven bij ondergeteekende. Vertrek vm. 8 uur van station Leeuwarden, aankomst 8 uur n.m. aldaar Reiskosten per persoon pl.m. f 2,25. Brood en koffie meenemen om in bosch of heide te picknicken.
In volgorde van ingekomen opgaven worden de deelnemers ingeschreven. Wie nog mee wilt schrijven dus direct.
Leeuwarden Pinkstraat 18.
De secr. Tj. Stienstra.

PRAATAVOND TE SOESTERBERG.
Dezer dagen had er weer een praatavond te Soesterberg plaats. Tot recht begrip van de bedoeling van deze praatavonden, die op iederen eersten Woensdagavond in de maand in het Zwaantje te Soesterberg gehouden worden en waarop alle imkers uit de omgeving welkom zijn, deelen wij mede dat bij enkele imkers van Soesterberg de behoefte ontstaan is, om op genoemden dag bij elkander te komen op neutraal terrein en daar over verschillende onderwerpen, de bijenteelt betreffende, van gedachten te wisselen.
Er worden geen convocaties voor rondgezonden, er is geen bestuur benoemd alles gaat hoogsteenvoudig en zoo prettig mogelijk zijn gang en alléén in het Groentje, het Maandschrift der Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt, is er kennis van gegeven, dat die praatavonden gehouden zouden worden.

Op genoemden praatavond dan waren, ondanks het hoogst ongunstige weer, van verschillende plaatsen, als Soest, Zeist, Doorn en Amersfoort, belangstellenden in het zaaltje van het Zwaantje bijeengekomen, om te luisteren naar hetgeen de Heer W.H. van den Broek aan de hand van een groot aantal lantaarnplaatjes zoude mededeelen en waarlijk, zij die daarheen gekomen waren, zullen dat geenszins bejammerd hebben, want een keur van lichtbeelden, de bijenteelt en het bijenleven betreffende, werd daar op het doek geprojecteerd, terwijl na afloop en ook gedurende de vertooning gelegenheid bestond tot het stellen van vragen, die op zeer bevredigende wijze werden beantwoord.

Spreker liet ons behalve tal van standen in ons eigen land ook heel wat standen uit het buitenland zien, voor een groot deel zelf opgenomen en voor het overige van kennissen en vrienden van elders verkregen, en zoo kon men een duidelijk beeld krijgen van de groote verschillen die op dit gebied weer in ieder land op zichzelf worden aangetroffen, terwijl hij dan verder nog meerdere afbeeldingen ten aanschouwe bracht van de bijenteelt in vroegere dagen, gedreven in holle boomen, waarvan op het oogenblik ook nog op verschillende plaatsen in het buitenland een vrij druk gebruik gemaakt wordt.

Het was dan ook een leerzame causerie, waar zelfs oude imkers nog het noodige uit konden leeren en vandaar dan ook is het zoo verbazend jammer, dat nog een zekere soort van lakschheid of gebrek aan belangstelling zoovelen in de omstreken weerhoudt om deze zoo uiterst geanimeerde praatavonden te bezoeken. Want tot nu toe is er nog geen enkele praatavond voorbij gegaan, of zeer belangrijke onderwerpen werden er op kameraadschappelijke wijze behandeld; vooral voor jongere imkers zijn ze zeer belangrijk.

Door hier meerdere publicitiet aan te geven, hopen wij, dat allen, die dit lezen, mogen worden opgewekt, om in den vervolge ook te dezer plaatse tegenwoordig te zijn.
W. E. ASBEEK BRUSSE.

Naschrift Red.
Het is ons gebleken, dat „Praatavonden" meer nog dan Lezingen e.d. de belangstelling in de bijenteelt gaande houden en we wekken alle afdeelingen op om eveneens op geregelde tijden ongedwongen bij elkaar te komen, zoomogelijk met een deskundige in uw midden.
RED.