Ring Amersfoort en Omstreken.


Agenda der Jaarvergadering, te houden op Donderdag 22 December a.s. des avonds om 7 uur in Hotel Munzert te Zeist (1ste Dorpstr.)
1. Opening; 2. Notulen der vorige vergadering; 3. Ingekomen stukken en mededeelingen van het Bestuur; 4. Verslagen van Secretaris, Penningmeester en Centrale Marktcommissie; 5. Bestuursverkiezing. Aftredend doch herkiesbaar: de Voorzitter, de Penningmeester en het bestuurslid E. J. ten Raa; 6. Geven van een bestemming aan de gelden van de Centr. Marktcommissie; 7. Vaststelling van het quotum voor 1933; 8. Eventueele voorstellen van de Afdeelingen; 9. Rondvraag; 10. Sluiting.
Namens het Bestuur, De Secretaris.

EERBEEK, 24 Sept. Ter gelegenheid van de 30e honing-, was- en Bijenmarkt werden Eere Voorz. en Voorzitter, tevens 't feit dat beiden dit jaar hun 80e geboortedag herdenken, gehuldigd. Het publiek was buitengewoon goed opgekomen, zoodat de markt dit jaar weer voor de vereeniging een goed succes is geweest. Er was 15 à 1600 p. raathoning, 4 à 500 p. slingerhoning en 120 kasten en korven aangevoerd. De honing werd allemaal verkocht voor goede prijzen 1e soort 70— 80, mindere voor 50—70 ct. per pond. In bijenvolken was weinig handel.
Secr, Afd. Eeerbeek, H. v. ZADELHOFF.

Geen terugzetting van afd. Handel.

AFD. STEENWIJKERWOLD EN OMSTR. In hare vergadering van 14 Sept. werd met algemeene stemmen besloten, te protesteeren tegen het voorstel Amersfoort en Omstr. Zooals thans de prijzen van de honing zijn is er geen sprake van dat de afd. Handel de leden van het rijkshoningmerk beconcureert, integendeel. De Afd. Handel brengt de honing van de leden voor een zeer matige winstmarge in den handel. En dat is volgens onze meening een ijmkersbelang. Juist nu de prijzen van verschillende gebruiksartikelen zoo laag zijn. Zooals suiker, stroop, jam, kaas enz. Daarbij is de honing nog veel te duur, als er prijzen gevraagd worden van 80 cent tot ƒ 1.10 per flacon.
Is het niet juist om de handel in de buitenlandsche honing in de hand te werken? Vandaar misschien dat jammer genoeg, nog zooveel winkeliers honing verkoopen zonder rijksmerk. Daar zit de grootste winst-marge aan. Wij Drentsche ijmkers kunnen de afd. Handel nog niet missen. Het geeft voor onze honing voor zoover zij die plaatsen kan een goede prijs, hooger meestal dan handelaren. Afd. Handel moet niet tegengewerkt worden, het moet juist sterker gemaakt worden. Er aan verbinden een groote zeemerij zoo mogelijk op coöperatieve grondslag. Misschien is dan de tijd niet ver meer dat voor korfhoning betere prijzen gemaakt worden dan 21 cent per K.G. zooals thans de vrije handel biedt. Is het niet treurig? Afdeelingen laat ons afd. Handel sterk maken, en steunen en niet tegenwerken het is een ijmkers belang.
Namens het Bestuur,
J. ELEVELD, Voorzitter.
H.J. VAN HET SPIJKER, Secretaris.

Afd. Leeuwarden sluit zich bij dit protest aan.

AFD. BARGER-OOSTERVEEN. Deze afd. hield 17 November haar Algemeene Vergadering in Hotel Wieringa. Na opening door Voorzitter Scholtmeijer werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken passeerden de revue. Twee nieuwe leden werden aangenomen. De Secretaris las verschillende verslagen waaruit bleek, dat ondanks crisis en malaise, de Bijenvereeniging vol goeden moed is. De Kascommissie bracht bij monde van den Heer J. H. Koop verslag uit en deelde mede, dat boeken en bescheiden alle in orde waren bevonden en de kas sluit met een batig saldo van ƒ 24,37½. De Voorzitter brengt beheerder van een en ander daarvoor dank.
Door de 25 aanwezige leden wordt de contributie voor het volgende jaar afgedragen. De aftredende bestuursleden A. Bults, R. Wijnholds en G. Kroeze werden allen herkozen. Een flinke partij riet werd opgegeven, waarna eenige imkersbenoodigdheden bij opbod werden verkocht. De gewone jaarlijksche verloting was weer zeer geanimeerd voorbereid en elk der aanwezigen behaalde een prijs. Bij de rondvraag werden de Praatavonden aangesneden en werd besloten de eerste georganiseerde praatavond te Zwartemeer te doen plaatsvinden.
Getracht zal worden hier een spreker te laten optreden om meer kennis op te doen op gebied van Bijenteelt. Daar hiermede de Agenda was afgehandeld, sluit de Voorzitter met een woord van dank voor de flinke opkomst en het gezellig samenzijn.
L. GRITTER Jr., Secretaris.

AFD. KERKRADE, houdt op Zondag 11 December 1932, des v.m. om 11 precies, in 't lokaal J. Grouls een ledenvergadering.
Agenda vermeldt o.a.: 1. Opening, 2. Voorlezing Notulen, 3. Ingekomen stukken, 4. Opname nieuwe leden, 5. Benoeming 2 leden voor rekening en bescheiden te controleeren, 6. Inning Contributie voor 't jaar 1933, 7. Zij, die nog iets te verrekenen hebben met de Vereen. worden beleefd verzocht, dit alsnog te doen. 8. Rondvraag en Sluiting.