Bladhonig.
Aangezien er volgens mededeling, van verschillende zijde ontvangen in deze zomer hier en daar bladhonig is geoogst, vraagt Dr. de Boer, directeur van het Nederlands HonigcontrĂ´lestation, toezending van monsters donkere honig; voorlopig behoeven deze monsters slechts 1 ons groot te zijn; kosten van het monster en van de toezending worden vergoed.
Indien men geen geschikt verpakkingsmateriaal heeft, zendt Dr. de Boer, indien hij even een briefkaartje ontvangt, van te voren het verpakkingsmateriaal toe.
Op des te groter schaal deze toezending geschiedt, des te meer waarde dit heeft voor het scheikundig onderzoek en de kennis van de samenstelling van onze Nederlandse honigsoorten, waarover Dr. de Boer in het "Chemisch Weekblad" reeds verschillende artikelen heeft gepubliceerd. Adresseer uitsluitend : Nederlands HonigeontrĂ´lestation,Emmasingel 6, Groningen.
Naschrift Red.
Honingonderzoek is van het grootste belang en meer in het bizonder dat van BLADHONING. Wij dringen er dus bij onze lezers op aan om terstond een monster donkere honing aan Dr. de Boer te zenden voor onderzoek. Waar het van groot belang is dergelijke honing uit verschillende delen van ons land te onderzoeken wordt iedere winner van dergelijke honing ter wille van een zo grondig mogelijke vergelijking verzocht een ons voor dit doel af te staan
Vriendelijk dank.
Red.