Vereenigingsnieuws.


Verzoek om een 2e ledenlijst.
Door verschillende secretarissen werd slechts 1 ledenlijst gezonden. Wij dienen er 2 te bezitten, n.l. 1 voor het secretariaat en 1 voor den expediteur van het Maandschrift.
Een 2e lijst is noodzakelijk, omdat bij klachten over niet-ontvangen Maandschrift en nog tal van andere zaken een lijst bij het secretariaat onmogelijk gemist kan worden.
Willen de secretarissen, die slechts 1 lijst zonden, ons spoedig de tweede doen toekomen? Hartelijk dank!

Foutieve adressen.
Het blijkt, dat sommige op de ledenlijsten opgegeven adressen niet precies juist zijn en vertraging in de bestelling of misschien niet-ontvangen van het Maandschrift daarvan het gevolg is.
Leden, die hun Maandschrift onder een foutief adres ontvangen worden verzocht ons het laatste adresbandje te willen toezenden met een verbeterd adres en op het bandje den naam van de afd. van welke men lid is vermelden.

Niet-ontvangen Maandschrift.
Wie zijn Maandschrift niet mocht ontvangen gelieve daarover direct (dat is onmiddellijk na de 5e der maand) te reclameeren. Opgeven welk nummer men niet ontving en nooit verzuimen de afd. waarvan men lid is te vermelden.

Verslagen enz. lezingen en cursussen.
Mogen wij rekenen op spoedige toezending van de verslagen en declaraties van gehouden lezingen en die van de gehouden cursussen?
Het op tijd inzenden - dat is onmiddellijk nadat de lezing is gehouden of de cursus is gesloten - is verplichtend.

Verzekerden worden verzocht hun premie over 1940 in te zenden. Na 15 Maart wordt over het premiebedrag met verhooging van incassokosten beschikt per postkwitantie.

-0-


WAGENINGEN, 29 Jan. 1940.

Aan het Hoofdbestuur van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland.

Mijne Heeren,
Ik heb het genoegen U hierbij de balansen en verlies- en winstrekeningen van de afdeelingen van Uw Vereeniging te zenden.
De winstsaldo's van Afd. Handel, Assurantie en Vereeniging bedragen resp. f 957.79, f 156.10½ en f 1822.91 terwijl het verlies van Afd. Suiker f 1142.56½ bedraagt.

Het volgende is op te merken:

Afd. Handel.
De winst van 1938 werd bij het kapitaal gevoegd.
De voorraad goederen werd tegen inkoopprijs gewaardeerd, behoudens een kleine hoeveelheid minder courante artikelen, welke pro-memorie opgenomen werden.
De aangeschafte verwarmingsinstallatie voor honing werd voor f 100.- op de balans opgenomen.

Afd. Suiker.
De winst van 1938 werd gevoegd bij het suikerfonds.
De effecten werden tegen koerswaarde opgenomen en het verschil in mindering van het suikerfonds geboekt.
De vastgestelde bedragen werden op de onroerende bezittingen en meubilair afgeboekt.
Volgens Uw besluit ontving Afd. Vereeniging een bedrag van f 1000.-ten laste van Afd. Suiker.

Afd. Assurantie.
Rekening werd gehouden met de vooruitbetaalde premiën, herverzekeringspremiën en met de nog te restitueeren premie.

Afd. Vereeniging.
De voorraden insignes, folders enz. werden door Uw Secretaris opgegeven. Het Belegd Reservefonds bestond op 31 December 1939 uit:
Effecten f 2340.-
Inlage Nutsspaarbank f 4100.67
totaal f 6440.67
De effecten werden tegen koerswaarde opgenomen.
Afd. Vereeniging ontving f 1000.- van Afd. Suiker.
Uit het reservefonds werd bestreden het koersverlies op effecten.

Hoogachtend,
K. RINZEMA.